Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

Co znamená Kinderfeets?

Spojení Kinderfeets pochází z nizozemských výrazů pro "dítě" a "kolo". Dřevěná odrážedla jsou navržena pro hladší přechod na kolo s pedály, s důrazem na pohodlí dítěte.

Jak jezdit na odrážedle Kinderfeets?

Učení jízdy na odrážedle je velmi intuitivní. Děti sedící na odrážedle nejdříve s pomocí nohou "projdou" kolo. Jakmile začnou jít rychleji je interval mezi krokem a odrazem delší, poté mají ze země odlepené nohy čím dál tím déle, až nakonec zdvihnou obě nohy ze země a jednou s oběma nohama na podpěrách na nohy. Zprvu se můžou naklánět na jednu nebo druhou stranu a nohama hledají rovnováhu, stejně jako při učení jízdy na kole. Díky odrážedlu si velmi rychle zvyknou na držení rovnováhy a začnou jezdit s nohama na podpěrách. Brzdí se a zastavuje položením nohou na zem.

Jak dlouho trvá, než se dítě naučí jezdit?

Většina dětí chodí, odráží se, respektive jede hned, jak poprvé usedne na odrážedlo. Jízdu s nohama na podpěrách si pak osvojí do týdne nebo dvou. Každé dítě se však učí svým vlastním tempem.

Jak staré musí být dítě na jízdu na Kinderfeets?

Dětské odrážedlo Kinderfeets Tiny Tot je navrženo pro děti od 12 do 24 měsíců. Kinderfeets Tiny Tot je nejdříve tříkolka a až je dítě připraveno, dá se jednoduše předělat na odrážedlo na 2 kolech.

Dětské odrážedlo Kinderfeets Tiny Tot Plus, je větší verze známějšího Kinderfeets Tiny Tot 2v1, který je určen pro děti 18 měsíců do 4 let, jelikož se po předělání na dvoukolku výškově rovná modelům Kinderfeets Retro a Kinderfeets Classic.

Dětská odrážedla Kinderfeets Classic a Retro jsou navržena pro děti od 2 do 5 let, respektive pro děti, které dosáhnou na zem z nejnižší polohy sedátka.

Je sedátko odrážedla nastavitelné?

Sedátko dětského odrážedla Tiny Tot je jednoduše nastavitelné na rozmezí od 23 do 29 cm, sedátko odrážedla Tiny Tot Plus pak od 25 cm do 34 cm. Výška sedátek odrážedel Classic a Retro je nastavitelná na výšku od 33 cm do 40 cm, takže na něm mohou jezdit děti všech velikostí.

Kolik váží dřevěné odrážedlo Kinderfeets?

Dřevěné odrážedlo Tiny Tot váží 1,9kg; Tiny Tot Plus 3 kg; Retro 3,3 kg a Classic 3,7 kg. Váha je rovnoměrně rozložená. Což znamená, že se v případě potřeby velmi lehce přenáší.

Kde je vyroben Kinderfeets?

Kinderfeets byl navržen nizozemským designérem Kalifornii a je ručně vyráběn v Číně.

Jaké jsou pneumatiky?

Pneumatiky jsou vyrobeny z biologicky odbouratelné pryže. Jízda na nich je podobná jízdě na nafukovacích pneumatikách, ale bez obtíží s ucházením vzduchu.

Je nutná montáž odrážedla?

Kinderfeets je doručen již částečně sestaven. Je však nutné přidělat přední vidlice, rukojeť a kola. Sestavení trvá přibližně 10 minut, návod a potřebné nářadí je součástí balení.

Video ukázka montáže:

Vyžaduje odrážedlo Kinderfeets údržbu?

1. Kinderfeets vyžaduje lehkou údržbu. Před každou jízdou je nutné zkontrolovat upevnění šroubů.

2. Odrážedlo Kinderfeets není vhodné skladovat venku. Přestože je odrážedlo ošetřeno vrstvou laku, jedná se o dřevěný výrobek. Může tedy dojít k jeho poškození při vystavení okolním vlivům

3. V případě, že nejsou dodržována doporučení pro údržbu a skladování výrobku, je záruka neplatná.

Mají všechny typy odrážedel vrstvu vhodnou pro malování křídami?

Všechny typy a barvy modelu Kinderfeets Classic mají koncový nátěr vhodný na malování křídami, kromě Kinderfeets v přírodních barvách.